Mé projekty a práce

Noviny Kraj Vysočina - sportovní redaktor, kamera, střih
Měsíčník kraje Vysočina vychází v nákladu 225 000 kusů a je zdarma distribuován do všech poštovních schránek domácností v kraji. Noviny Kraj Vysočina přináší zdarma všem obyvatelům aktuality z regionu, zabývají se tématy jako jsou dotace, infrastruktura, vzdělávání, zemědělská či sociální politika a další zprávy i aktuality z kraje. Noviny nabízí i další zajímavé a důležité informace, články týkající se kultury, sportu, cestování, tipy na výlety a další aktivity z kraje Vysočina, nechybí ani soutěže, křížovky či recepty…
Na webové prezentaci titulu jsou pak k dispozici multimedia - foto a video galerie. 
 

Centrum Vysočina, o. p. s. - místopředseda správní rady a lektor
Hlavním projektem obecně prospěšné společnosti Centrum Vysočina je Letní žurnalistická škola Karla Havlíčka Borovského (LŽŠ). Mezi další aktivity patří vzdělávací projekty určené především mladým lidem do 26 let a seniorům. V organizaci působím jako místopředseda a zárověň jako lektor Televizní skupiny LŽŠ. V průběhu roku navíc jako lektor připravuji další vzdělávací kurzy pro mládež i seniory.
Společnosti Centrum Vysočina realizuje několik dlouhodobých projektů (Akademie třetího věku, Centrum Karla Havlíčka Borovského - podprojekty Novinářské centrum a Regionální centrum pro podporu mladých programátorů, soutěž Mladý web Vysočiny, soutěž Školní časopis Vysočiny) a za sebou má také některé jednorázové akce (Debata Evropská ústava, Havlíčkův Hydepark).


Havlíčkobrodské listy
 - sportovní redaktor
Měsíčník vydávaný Městem Havlíčkův Brod pro občany  města. Listy jsou distribuovány do každé poštovní schránky v Havlíčkově Brodě a přilehlých obcích a také k dispozici na Městském infromačním centru. 
 

Kulturní magazín Zoom - manažer týmu, kameraman, střihač a redaktor
Kulturní magazín Zoom vznikl v hlavách několika mladých studentů v září roku 2007. Od té doby vyšlo už více jak 30 dílů.
Měsíčník je zaměřený na kulturu, lifestyle a volný čas na celé Vysočině. Skladbu pořadu tvoří reportáže z kulturních akcí, rozhovory s regionálními, ale i celorepublikově známými umělci, reportáže o aktuálních tématech, filmová rubrika. V pořadu se objevila spousta známých osobností jako například Lucie Bílá, Jiří Macháček, Jan Kraus, Igor Timko, Katarina Knechtová, Michal Malátný, Aneta Langerová, Ewa Farna, Jarmila Šuláková, Miro Žbirka, Petr Janda, Dominik Hašek a nechyběly hudební kapely jako třeba Tři sestry, Rybičky 48, Kabát, Olympic, Chinaski, Vypsaná fixa, Dukla Vozovna, Arakain, El Brkas a spousty dalších. 

 

Časopis Jablíčko - vedoucí autorského kolektivu, lektor
Čtvrdletník Jablíčko vzniká v rámci žurnalistického kurzu v Domově pro seniory Reynkova a je určen pro všechny klienty příspěvkové organizace Sociální služby města Havlíčkův Brod. Náplní jsou texty klientů, fotografie z akcí v domově, články výtznamných občanů a křížovka. Časopis vychází v nákladu cca 200ks a tikne ho TISK HERMANN A SPOL. Jednotlivá čísla najdete ZDE.
 

Online deník Vysočina-news.cz - zástupce šéfredaktora
Internetový deník Vysočina-news.cz je jediným zpravodajským webem cíleným ryze na region kraje Vysočina. Mapuje společenský, kulturní a sportovní život ve všech pěti okresech regionu. Soustředí se na zprávy, které čtenář nikde jinde nenajde, redaktoři působí v místech, která dobře znají. Portál je denně aktualizován, objevuje se na něm od deseti do patnácti novinek. 
Redakci tvoří především studenti sředních a vysokých škol. Redaktoři Vysočina-news.cz procházejí pravidelným vzděláváním v rámci projektu Novinářského Centra Karla Havlíčka Borovského. V současnosti disponuje redakce zhruba deseti stálými redaktory a dvaceti spolupracovníky. 
 

Více o mně a mých projektech najdete ZDE v sekci Životopis.